KVIFF.TV přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na našem webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní obsah a reklamy. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies, personalizací reklam podle údajů o vašem chování na webu a zájmech získaných od našich partnerů a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Rozumím

Kočár do Vídně

Drama Kočár do Vídně, o pomstě venkovanky na dvou vojácích wehrmachtu, znamenalo ve své době radikální negaci dosavadního pohledu na válku, kdy jednoznačně zápornými byli v českém filmu všichni Němci bez rozdílu. Napětí příběhu, důmyslně podřízeného jednotě místa, času a děje, spoluvytváří kultivovaná černobílá kamera.

 

Karel Kachyňa (1924, Vyškov – 2004, Říčany u Prahy) patřil mezi první generaci absolventů FAMU. S Vojtěchem Jasným natočil řadu dokumentů zcela v duchu tehdejší propagandy. Ke konci 50. let vytvořil tandem se spisovatelem a scenáristou Janem Procházkou. Jejich filmy se záhy dostávaly do konfliktu s režimem, protože tvůrci se v nich s ostrou polemičností postupně zaměřovali na odhalování lživosti komunistického výkladu různých historických skutečností. Patří sem mj. filmy Ať žije republika(1965), Noc nevěsty (1967), Směšný pán (1969) a zejména výjimečně odvážné Ucho (1970), které leželo dvacet let v trezoru. Po Procházkově smrti (1971) natočil Kachyňa ještě kolem čtyřicítky děl, v nichž prokázal svůj vypravěčský talent a umění poetizovat skutečnost (Pozor, vizita!, 1981; Sestřičky, 1983; Kráva, 1994).

Zobrazit více
Alternate Text
Vše
  • Vše
  • Kočár do Vídně
  • Tvůrci
Řazení
Nejnovější
  • Abecedně A-Z
  • Nejnovější
  • Nejsledovanější

Československo,  1966, 76 min
Režie: Karel Kachyňa
Scénář: Jan Procházka, Karel Kachyňa
Kamera: Josef Illík
Střih: Miroslav Hájek
Hudba: Jan Novák
Výtvarník: Leoš Karen
Hrají: Iva Janžurová, Jaromír Hanzlík, Luděk Munzar, Vladimír Ptáček, Jiří Žák, Zdeněk Jarolímek, Ladislav Jandoš
Producent: Jaroslav Kučera
Výroba: Filmové studio Barrandov
Koprodukce: 
 

― Živý přenos