KVIFF.TV přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na našem webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní obsah a reklamy. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies, personalizací reklam podle údajů o vašem chování na webu a zájmech získaných od našich partnerů a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Rozumím

Obchod na korze

Hrdina Oscarem oceněného dramatu neodmítne nabídku stát se v éře fašistického Slovenského státu arizátorem židovského majetku. Je to nemorální rozhodnutí a za takové se platí; nepomůže ani argument, že obyčejný člověk je vždy bezmocný, kterým Tono chlácholí své svědomí. 

 

Ján Kadár (1918, Budapešť – 1979, Los Angeles) se ještě před válkou začal v Bratislavě věnovat fotografii a filmu. V roce 1952 vytvořil tvůrčí tandem s Elmarem Klosem a věnoval se především režii, s níž se po těžkých začátcích uplatnil i v Kanadě a USA, kam v roce 1968 emigroval. Natáčel pro americkou a kanadskou televizi, z jeho kinodistribučních filmů je nejznámější Anděl Levine (1970) a Co mi otec nalhal (1975). Elmar Klos (1910, Brno – 1993, Praha) projevil zájem o film ještě v němé éře a postupně prošel četnými filmovými profesemi. S Jánem Kadárem spolupracoval sedmnáct let a vytvořili spolu osm filmů. Z trojice jejich vrcholných děl z 60. let byl nejúspěšnější film Obchod na korze (1965), jenž získal roku 1966 Oscara. Po srpnu 1968 byla Klosovi znemožněna jakákoliv filmová činnost a byl vyhozen z FAMU, kde přednášel.

 

Zobrazit více
Alternate Text
Vše
  • Vše
  • Obchod na korze
  • Tvůrci
Řazení
Nejnovější
  • Abecedně A-Z
  • Nejnovější
  • Nejsledovanější

Československo,  1965, 125 min
Režie: Ján Kadár, Elmar Kloss
Scénář: Ladislav Grosman, Ján Kadár, Elmar Klos
Kamera:Vladimír Novotný
Střih: Jaromír Janáček
Hudba: Zdeněk Liška
Výtvarník: Karel Škvor
Hrají: Ida Kamińska, Jozef Kroner, František Zvarík, Hana Slivková, Elena Zvaríková
Producent: Ladislav Hanuš, Jaroslav Prokop
Výroba: Filmové studio Barrandov
Koprodukce: 
 

― Živý přenos