KVIFF.TV přizpůsobujeme na míru vám. Na základě vašeho chování na našem webu personalizujeme jeho obsah a zobrazujeme vám relevantní obsah a reklamy. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ nebo jakýkoli odkaz mimo tuto lištu souhlasíte také s využíváním cookies, personalizací reklam podle údajů o vašem chování na webu a zájmech získaných od našich partnerů a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí.

Rozumím

Případ pro začínajícího kata

Lemuel Gulliver se dostane do tajemného kraje Balnibarbi, jehož hlavní město Laputa se odedávna vznáší ve vzduchu, aniž by to Balnibarbané věděli. Gulliver se do Laputy dostane dlouhým komínem a vrací se do Balnibarbi zvěstovat všem pravdu. Jeho odhalení však bere lidem ideály. Podobenství o totalitním zřízení, kde platí bizarní zákony a lpí se na nepsaných pravidlech. Kafkovsky laděný film vypráví ve dvanácti kapitolách nadčasový příběh cizince, jenž přináší do stojatých vod Balnibarbi naději a rozruch, čímž mu je místo role hosta přisouzena role podezřelého.​

 

Režisér a scénárista Pavel Juráček (1935-1989) byl představitelem československé nové vlny a signatářem Charty 77. Natočil dva autorské filmy Případ pro začínajícího kata (1969) a Každý mladý muž (1965). Je autorem scénáře k vědecko-fantastickému snímku Ikarie XB1 (1963). Spolupracoval na scénářích k filmům svých spolužáků — Sedmikrásky (1966) od Věry Chytilové, Postava k podpírání (1963) Jana Schmidta nebo Hlídač dynamitu (1963) od Zdeňka Sirového. 

 

Československo,  1969, 103 min
 

Zobrazit více
Alternate Text
Vše
  • Vše
  • Případ pro začínajícího kata
  • Tvůrci
Řazení
Nejnovější
  • Abecedně A-Z
  • Nejnovější
  • Nejsledovanější

Československo,  1969, 103 min
Režie: Pavel Juráček
Scénář: Pavel Juráček
Kamera: Jan Kališ
Střih: Miroslav Hájek
Hudba: Luboš Fišer
Výtvarník: Milan Nejedlý
Hrají: Lubomír Kostelka, Pavel Landovský, Klára Jerneková, Milena Zahrynowská, Luděk Kopřiva, Slávka Budínová
Producent: Jan Balzer
Výroba: Filmové studio Barrandov
Koprodukce: 
Czechoslovakia,  1969, 103 min
 

― Živý přenos